İçeriğe geç

öksürme ve boğaz ağrısı gibi semptomları engellemeye yarayan karışım

Kategori: Genel, Sağlık, ve Yiyecek ve Beslenme

Birçok kişi hemen pastillere doğru ilerlemektedir; ancak öksürüklere karşı başarılı bir şekilde savaşmalarına rağmen, diğer yan etkilere neden olan ve kökünden sorunu çözmeyen tehlikeli kimyasal maddelerle doludurlar.

Öksürük oldukça rahatsız edici olabilse de, yabancı parçacıklardan, mikroplardan ve sekresyonlardan gelen büyük pasajları temizlediğinden faydalı bir amacı olan doğal bir refleks.

Daha çok toksik bir ortamda yaşadığımız için, öksürük bizi ölümcül parçacıklara karşı koruyabilir, bu nedenle bir dizi hava yolu hastalığından kaçınmayı başarırız.

Öksürükler ağrısız ve geçici olsa da, yararlı olabilir, ancak eğer kronik ise hemen tedavi edilmelidir.
Öksürük tedavisi gerçek nedeni değerlendirmelidir, çünkü bazen tüm vücudunuzu iyileştirmelidir. Bazı pastil tıkanıklığı hafifleten ve kalp atış hızınızı doğrudan etkileyen maddeler içerir.

Efedrin, psödoefedrin hidroklorür ve dekstrometorfan öksürük belirtilerini bastırmasına rağmen, aldığınız diğer ilaçlarla etkileşime girmenin yanı sıra olumsuz etkilere neden olabilir.

Bu doğal anti-öksürük damlaları lezzetlidir ve bağışıklık sisteminizi güçlendiren ve böylece iyileşme süresini hızlandıran maddeler içerir.Yapmanız gereken şudur:

Malzemeler:

• 100 gr ham bal
• 100 mililitre hindistancevizi yağı
• Küçük bir Seylan tarçın

Bu katkıların faydaları:

Ham bal, boğaz ağrısını hafifleten ve öksürükleri yatıştıran güçlü anti-fungal, antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir.Kısa süre önce yapılan bir araştırmada, balın öksürük şuruplarına kıyasla küçük çocuklarda gece öksürüklerini hafifletmekte daha etkili olduğu bulundu.

Ayrıca, çiğ bal solunum sisteminin iltihaplarını tedavi eder, solunum zorluklarını engeller, karaciğeri temizler ve bağırsak sağlığını korur.

Hindistan cevizi yağı, kötü bakteri, virüs ve mantarları yok eden ve enfeksiyonları önlemeye yardımcı olan laurik asit bakımından zengindir. Ayrıca kemiklerdeki mineral absorpsiyonunu destekler ve kan basıncını düşürür, aynı zamanda yüksek seviyede kolestrolü düşürür.

Talimatlar:

Hindistan cevizi yağı bir kapta koyun ve köpüklü dönüşene kadar kamçılayın. Sonra, yavaş yavaş bal ekleyin ve kalın bir macun elde etmek için kamçıla devam edin. Ardından tarçın ekleyin.

Ardından, bu karışımı boş buz tepsisinde boşaltıp 30 dakika boyunca dondurucuya koyun. Öksürük damlalarını buzdolabında iki ay cam kavanozda tutabilirsiniz.

Bu damlalar her gün öksürük önlemek için kullanılabilir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir